New Project | ویرا

ارور AVOID LONG MAIN-THREAD TASKS

ارور هایی که هنگام کد نویسی و طراحی اپلیکیشن ها به وجود می‌آید رایج ترین و روی اعصاب ترین مشکل برای فعالان در زمینه ی کامپیوتر و فناوری اطلاعات است. در این مقاله قصد داریم تا شما را به طور کامل با خطای AVOID LONG MAIN-THREAD TASKS و راه حل‌های آن آشنا نماییم.

این ارور از مجموعه خطاهای مربوط به جی تی متریکس است و به صورت کلی معنای آن این است که باید از درگیر کردن و مشغول نمودن نخ اصلی سیستم عامل به مدت طولانی توسط تسک ها و کار های تعریف شده و یا فایل های جاوا اسکریپت نوشته شده جلوگیری نمود.

در ابتدا می‌خواهیم به منظورمان از نخ اصلی یا همان MAIN-THREAD بپردازیم.وقتی یک مرورگر در حال بارگذاری صفحات است کار هایی مانند تجزیه ی فایل های فرانت اند سایت , ساختن دامنه , به اجرا درآوردن فایل های جاوا اسکریپت و … را مرورگر توسط نخ اصلی انجام میدهد.اکنون که با نقش نخ اصلی آشنا شدید بیشتر متوجه شدید که چرا نباید این قسمت را بیش از حد درگیر نمود.

مفهوم بعدی که قصد داریم با آن آشنا شویم TASK یا همان کار است.به هر کدام از مسائلی که در پاراگراف بالا اشاره نمودیم مانند : تجزیه ی فایل های فرانت اند , اجرای فایل های جاوا اسکریپت و … تسک گفته میشود.اگر هر کدام از این وظایف بیش از حد معقول خود طول بکشد باعث میشود عمل بارگذاری سایت در مجموع کند شود که این عمل هم بر روی معیار بسیار مهم زمان تعامل TIME TO INTERACTIVE ( TTI ) تاثیر منفی ای خواهد گذاشت.

در تصویر بالا شما 5 عدد تسک را مشاهده مینمایید که نخ اصلی مسئول انجام آن ها است.به طور کلی حد آستانه برای خطای LONG MAIN-THREAD TASKS 50 میلی ثانیه است.پس همان طور که عکس گویاست 3 کار A , B و  E دارای این خطا هستند.

حل مشکل AVOID LONG MAIN-THREAD TASKS کار چندان ساده ای نیست و نیاز به تخصص و دانش کافی برای رفع نمودن آن دارد.حال ما قصد داریم تا جای ممکن به صورت تصویری شما را با گام های حل این مشکل آشنا نماییم.

1- ابتدا در ابزار جی تی متریکس از زبانه ی STRUCTURE بر روی نام این خطا کلیک نمایید تا لیستی از تسک های باعث این مشکل را مشاهده نمایید.پس از مشاهده ی آن ها شما باید این منابع خطا را اولویت بندی نموده و به سراغ رفع مشکل آن ها بروید.

1 2 | ویرا

همان طور که در عکس آخر قابل مشاهده است , سهم اصلی در بروز این خطا را فایل های جاوا اسکریپت با حجم سنگین دارند که راه حل آن تقسیم این فایل ها به چندین بخش کوچکتر است که اصطلاحا به این عمل SPLIT کردن میگویند.

منبع دیگر این مشکل بارگذاری فایل های جاوا اسکریپت از صفحات و سایت های نامعتبر درون سایت خودتان است که برای رفع مشکل آن ها باید این فایل ها را حذف نمود یا اجرایشان را به تعویق انداخت.

2 2 | ویرا

یک راه حل مناسب برای جلوگیری از بروز خطای AVOID LONG MAIN-THREAD TASKS در ابزار GTMETRIX , برداشتن مسئولیت اجرای فایل های جاوا اسکریپت از روی دوش نخ اصلی یا همان MAIN-THREAD است.برای انجام این کار باید از WEB WORKER ها استفاده نمود.از آنجایی که این عمل کاری پیچیده است ما در این مقاله قصد نداریم تا برای شما آن را توضیح دهیم اما شاید در آینده ای نزدیک این مسئله را برای متخصصان علاقه مند به آن توضیح دادیم.

3 2 | ویرا

به طور کلی مهم ترین راه حل ها برای رفع ارور AVOID LONG MAIN-THREAD TASKS  به شرح زیر است:

 1- کاستن از حجم فایل های CSS

 2- کاستن از حجم فایل های JAVA SCRIPT

 3- بهره گیری از تکنیک DEFER PARSING OF JAVA SCRIPTS به منظور به تعویق انداختن اجرای فایل های جاوا اسکریپت غیر ضروری

 4- از بین بردن CSS های غیر لازم و متعاقبا رفع ارور REMOVE UNUSED CSS

 5- از بین بردن جاوا اسکریپت های غیر ضرور و پس از آن رفع خطای REMOVE UNUSED JAVA SCRIPT

 6- در سایت های تولید شده با وردپرس بهترین راه استفاده از افزونه های طراحی شده برای افزایش سرعت سایت است که کمک شایانی در این زمینه به شما خواهند نمود

4 1 | ویرا

همان طور که اندکی قبل اشاره نمودیم حل این مشکل کار چندان ساده ای نیست و به تجربه و مهارت کافی نیاز دارد و اگر شما این دانش را ندارید بهترین کار بهره گیری از کمک شرکت هایی است که خدمات سئو ارائه می دهند.به همین منظور ما در شرکت پیشگام ویرا گروهی از متخصص ترین و قابل اعتماد ترین کارشناسان سئو را گرد هم جمع آورده ایم تا مشکل شما را با بالاترین کیفیت , سریع ترین زمان و مناسب ترین قیمت مرتفع نمایند.

سخن نهایی

امیدواریم متنی که در راستای موضوع ارور AVOID LONG MAIN-THREAD TASKS و راه حل های آن برای شما عزیزان آماده نمودیم مفید بوده باشد.همکاران ما در بخش پشتیبانی همین سایت پیشگام ویرا همیشه آماده ی ارائه مشاوره و راهنمایی درباره ی این موضوع به شما خواننده ی گرامی و ارجمند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به این مطلب امتیاز بدهید

جدید ترین مطالب

سرتیتر های این مقاله