post
تفاوت وب اپلیکیشن و اپلیکیشن

تفاوت وب اپلیکیشن و اپلیکیشن

دو مورد از این پلتفرم ها , یکی برنامه های تحت وب و دیگری برنامه های در بستر سیستم عامل های موبایلی است. که در صفحه پلتفرم های اپلیکیشن در مورد آن کامل توضیح داده ایم. اکنون در این مقاله قصد داریم تا شما را با تفاوت های این دو پلتفرم آشنا نموده که اگر تا کنون این دو نوع اپلیکیشن را یکی میدانستید , دیگر دچار این اشتباه رایج نشوید.

اپلیکیشن های موبایلی اکثرا بر روی دو سیستم عامل اندروید و IOS ارائه میشوند که برای اجرای آن ها شما نیاز به دانلودشان از طریق مایکت ها و نصب آن ها بر روی گوشی همراه خود دارید.این اپلیکیشن ها هر کدام همان طور که قبل از نصب به شما اعلام مینمایند یک سری دسترسی به بخش های مختلف گوشی شما مانند دوربین و یا دفترچه مخاطبین دارند. 

همچنین اجرای این برنامه ها به صورت خودکار است. در نقطه ی مقابل , وب اپلیکیشن ها نیاز به دانلود و نصب ندارند و از طریق مرورگر های اینترنتی و بر روی هر دستگاهی قابل اجرا هستند. همین امر باعث میگردد از نظر ماهیت پاسخگو بودن , وب اپلیکیشن ها نسبت به اپلیکیشن ها برتری داشته باشند.

وب اپلیکیشن

تفاوت دیگر این دو پلتفرم در این است که برنامه های تحت وب برای اجرا شدن همواره به اتصال به اینترنت نیازمندند در حالی که برنامه های موبایلی زیادی وجود دارند که به صورت آفلاین هم اجرا میشوند. نتیجه ی این مسئله باعث گردیده تا اپلیکیشن های موبایلی از نظر سرعت و کارایی بهتر باشند اما این برنامه ها همواره نیاز به بروزرسانی و جدید نمودن ساختارشان دارند.

البته قابل ذکر است که برنامه های مناسب برای وب هم موجود هستند که میتوانند با استفاده از حافظه ی نهان دستگاه یا همان CACHE به صورت آفلاین نیز به شما ارائه ی خدمات نمایند.

تفاوت دیگر وب اپلیکیشن ها و اپلیکیشن های گوشی تلفن همراه در طراحی آن است. طراحی و ساخت اپلیکیشن در محیط های IDE و با استفاده از زبان های برنامه نویسی و محیط های شبیه‌ساز صورت میپذیرد. ساخت برنامه اندروید معمولا به زبان جاوا و در محیط های اندروید استودیو و یا ایکیلیپس صورت میپذیرد، همچنین در ساخت این برنامه ها از SDK های شرکت های گوگل و مایکروسافت نیز بهره برده میشود. 

برای ساخت برنامه های تحت سیستم عامل IOS از محیط کد زنی ایکس کد و با استفاده از زبان های آبجکتیو-سی و یا سوییفت انجام میشود. در سمت مقابل برنامه های تحت وب در اکثر موارد با زبان های HTML5, CSS, جاوا اسکریپت، PHP و سی شارپ انجام میشود. ضمنا هیچ SDK خاصی برای برنامه های وب موجود نیست.

در مقایسه این دو پلتفرم، طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل پیچیده‌تر و پر هزینه تر است و طراحی برنامه های مخصوص وب آسان تر و سریعتر، اما از نظر ویژگی ها برنامه های تحت وب بسیار محدود تر از برنامه های مخصوص موبایل است.

چرخه عمر وب اپلیکیشن

مزایای پلتفرم موبایل اپلیکیشن

معایب پلتفرم موبایل اپلیکیشن

مزایای وب اپلیکیشن

مزایای پلتفرم وب اپلیکیشن

معایب پلتفرم وب اپلیکیشن

سخن نهایی

اگر دنبال طراحی و یا سفارش یک اپلیکیشن برای کسب و کار خود هستید , بر اساس مطالبی که برایتان بیان کردیم تصمیم گیری نمایید که کدام پلتفرم بیشتر به سود شما و مناسب تر است. همچنین همکاران ما در بخش پشتیبانی پیشگام ویرا آماده ی ارائه ی مشاوره ی رایگان و راهنمایی شما در این زمینه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به این مطلب امتیاز بدهید

post

جدید ترین مطالب

سرتیتر های این مقاله