هزینه سئو

تعیین هزینه سئو چگونه است؟

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در حوزه بازاریابی دیجیتال مطرح می‌شود، بهینهسازی وب‌سایت است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، اغلب افراد برای چک کردن تاریخ، خواندن اخبار، خرید اینترنتی، سفارش غذا و کارهای کوچک و بزرگ خود از اینترنت استفاده می‌کنند. هنگامی‌که کاربران در گوگل به سرچ عبارت خاصی می‌پردازند سایت‌هایی که با الگوریتم‌های گوگل همخوانی دارند، جز نتایج اول قرار می‌گیرند و سایت‌هایی که به محتوای کپی روی آورده و یا کلمات کلیدی را به درستی استفاده نکرده‌اند، در صفحات بعدی سرچ نمایش داده می‌شوند. اینجاست که استخدام یک متخصص سئو اهمیت خود را نشان می‌دهد.

سئوکار حرفه‌ای در طی مراحل انجام فرآیند سئو اطمینان حاصل می‌کند که سایت و محتوای وب شما با الگوریتم‌های گوگل سازگار باشد و از سمت دیگر باعث قابل فهم شدن سایت برای موتورهای جستجو می‌گردد. این سئوکار با تحلیل الگوریتم‌های گوگل، قالب مشخصی برای محتوا در نظر می‌گیرد و مطالب سایت را به گونه‌ای قرار می‌دهد که برای موتورهای جستجو قابل فهم باشند. زمانیکه این فرآیند به صورت صحیح انجام گیرد، سایت شما در نتایج اولیه گوگل ظاهر شده و افراد زیادی روی آن کلیک می‌کنند؛ با ورود افراد بیشتر به داخل سایت، فروش خدمات یا محصولات شما هم افزایش پیدا خواهد کرد.

 هزینه سئو سایت به معیارهای مختلفی بستگی دارد که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

در فرآیند سئو چه اقداماتی بر روی سایت انجام می‌گیرد؟

پس از اینکه تصمیم گرفتید از یکی از پکیج‌های سئو استفاده کنید، فرآیندهای مختلفی بر روی سایت انجام می‌گیرد که معمولاً این خدمات سئو شامل موارد زیر خواهند بود:

» بهینه‌سازی عنوان صفحات با توجه به اولویت کلمات کلیدی

» افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت

» رفع اشکالات فنی و خطاهای موجود در سایت

» بررسی ریدایرکت‌ها و رفع لینک‌های شکسته

» ایجاد و ویرایش فایل txt

» نصب افزونه‌های مورد نیاز برای وب‌سایت

» ثبت سایت در کنسول گوگل یا ادیت اطلاعات قبلی در صورت نیاز

» ویرایش محتوای صفحات با توجه به کلمات کلیدی

» تعیین چگالی متناسب با کلمه کلیدی در محتوا

» یافتن کلمات کلیدی پرکاربرد

» تحلیل رقبا

»‌ بازخوانی و ویرایش مقالات با تکیه بر کلمه کلیدی انتخابی

» افزایش رتبه سایت

» به‌روزرسانی کدهای html

» آنالیز تمامی لینک‌های سایت و بک لینک‌ها

» بررسی کپی نبودن محتوا

» بهینه سازی فایل‌های css و js

» بهینه سازی متا تگ‌های استفاده شده و تگ هدرها

» قرار دادن متن جایگزین برای تصاویر جهت فهم بهتر موتورهای جستجو

» بررسی کد‌ها و رفع مشکلات نقشه سایت

» بررسی نمایش صحیح وب‌سایت روی موبایل، لپ‌تاپ و تبلت

» ایجاد شبکه‌های اجتماعی

» بهینه‌ سازی تصاویر

میانگین هزینه سئو سایت در سال 1400 چقدر است؟

اگر تصمیم گرفتید از یک تیم حرفه‌ای برای سئو وب سایت خود استفاده کنید، روش‌های مختلفی برای انتخاب وجود خواهند داشت. به هنگام سفارش سئو باید تصمیم بگیرید که کدام یکی از این روش‌ها برای کسب‌وکار شما مفیدتر بوده و می‌تواند نتیجه بهتری داشته باشد؛ گاهی اوقات تنها اصرار شما روی یک کلمه کلیدی است و برخی مواقع قصد دارید کل وب‌سایت خود را بهبود بخشید و در کلمه‌های کلیدی متعددی رتبه خوب کسب کنید که برای هر کدام از این‌ها بسته‌های مشخصی وجود دارند. بسته به نیاز کاربران طرح‌های متفاوتی برای سئو وب‌سایت ارائه می‌شود که هر کدام فرآیندهای خاصی را دنبال می‌کنند.

حجم صفحات وب‌سایت، تعداد کلمات کلیدی و … تعیین کننده قیمت سئو خواهند بود. تعرفه سئو هزینه مشخصی ندارد و هر شخص یا شرکت بسته به خدمات خود هزینه‌ای را دریافت می‌کند تا به شما در بهبود وب‌سایت کمک رساند. هزینه سئوی هر سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد و می‌تواند از اعداد بسیار پایین شروع شده و به رقم‌های بالا رسد.

عوامل موثر در تعرفه سئو سایت

عوامل موثر در تعرفه سئو سایت

همانطور که اشاره شد، در مراحل فرآیند سئو سایت خدمات مختلفی ارائه می‌شود که هر شخص بسته به سلیقه خود تعدادی از آن‌ها را درخواست می‌کند. به طور مثال بهینه‌ سازی تصاویر می‌تواند تحت نظر تحلیلگر سئو انجام پذیرد و یا خود اشخاص این مورد را از خدمات پکیج سئو حذف کنند. به طور کلی حجم پروژه نقش مهمی در قیمت سئو سایت ایفا می‌کند.

برخی از سایت‌ها از ابتدا با ساختار درست جلو آمده و نیاز زیادی به ویرایش لینک‌ها، پلاگین‌ها یا کد‌های هدر ندارند؛ اما برخی از سایت‌ها برای کسب رتبه بالا در گوگل مجبور به ویرایش این اطلاعات هستند که بر روی هزینه سئو تاثیرگذار خواهد بود.

میزان محتوا و اطلاعات وب‌سایت هم نقش کلیدی در قیمت آن خواهد داشت. هزینه سئو یک وب‌سایت با ده صفحه محتوا بسیار متفاوت از وب‌سایتی خواهد بود که بالای 200 صفحه محتوا دارد. در سئو کپی بودن یا نبودن محتواها چک شده و علامت نگارشی تصحیح و غلط‌های تایپی برطرف می‌شوند. این کار وقت زیادی می‌گیرد و در نتیجه طبیعی است که باعث افزایش قیمت سئو سایت شود.

چنانچه سایت شما با تأخیر برای کاربر باز شود، ممکن است این کاربر به صفحه قبلی بازگشته و روی لینک دیگری کلیک کند؛ به همین دلیل سرعت بارگذاری وب‌سایت دارای اهمیت بسیار زیادی است. در طول فرآیند سئو سایت، سرعت صفحات و صفحه اول سایت بهبود پیدا کرده تا در کمترین زمان ممکن لود شود. عمر دامنه، طراحی وب‌سایت، مدت زمان فعالیت، نوع کاربرد سایت و … از دیگر عوامل موثر در تعرفه سئو سایت هستند.

عوامل موثر در قیمت سئو سایت عبارت‌اند از:

» عمر دامنه و سال‌های فعالیت سایت

» رقابت در کلمات کلیدی

»‌ مدت پشتیبانی

» خدمات ارائه شده در طول فرآیند سئو

» حجم اطلاعات وب‌سایت

» تعداد کلمات کلیدی مورد نیاز برای سایت

» تصحیح ساختار وب‌سایت و لینک‌های آن

قیمت سئو به‌صورت ساعتی چگونه تعیین می شود؟

این روش کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما برای افرادی که بصورت شخصی خدمات سئو ارائه می‌دهند، کاربردی خواهد بود. در این روش هر فرد بسته به ساعاتی که صرف وبسایت شما کرده است، حقوق دریافت می‌کند. شما در ابتدای راه با هم توافق می‌کنید که برای هر ساعت فعالیت هزینه‌ مشخصی را می‌پردازید و فرد بسته به ساعات حضور خود این پول را از شما می‌گیرد.

مزایا و معایب استفاده از سئو ساعتی

مشکل روش سئو ساعتی این است که هر فرد ممکن است با توجه به تخصص خود، وقت کمتر یا بیشتری را صرف بهینه‌سازی سایت کند؛ در نتیجه در صورتیکه با فردی بی تجربه روبه‌رو باشید، احتمالاً باید هزینه بیشتری برای سئو سایت پرداخت کنید، زیرا ساعات کاری متخصص سئو بیشتر شده است. در این روش شما بسته به حضور سئوکار در شرکت، حقوق پرداخت کردید بدون اینکه نتیجه کار مشخص باشد.

البته این روش برای برخی از شرکت‌ها که بودجه محدودی دارند، مفید خواهند بود. پس از اینکه بودجه اختصاص یافته به سئو سایت مشخص شد، می‌توانید با یک سئوکار حرفه‌ای به صورت ساعتی وارد کار شده و با کمترین هزینه نتایج خوبی کسب کنید. بزر‌گ‌ترین چالش در روش سئو ساعتی، کار با فردی ماهر و با تجربه است که منجر به بالا رفتن رتبه شما در گوگل خواهد شد.

سئو ساعتی برای وب‌سایت‌های شخصی کاربردی خواهد بود و تنها با پرداخت هزینه چند ساعت سئو، می‌توانید یک مشاوره حرفه‌ای دریافت کنید؛ اما برای کسب‌ و کارهای بزرگ سئو ساعتی توصیه نشده و گزینه‌های بهتری وجود دارند.

تعیین قیمت سئو به‌صورت ماهیانه

سئو ماهیانه بهترین روش برای شرکت‌هایی است که نیاز به خدمات طولانی مدت دارند. این هزینه بسته به نوع پروژه می‌تواند رقم‌های مختلفی باشد. در این روش یک سایت با مجموعه یا شخص خاصی قرارداد ماهیانه (به طور مثال 6 ماهه) می‌بندند تا در طولانی مدت به بررسی و اصلاح وب‌سایت بپردازند.

مزایا و معایب استفاده از سئو ماهیانه

در این روش پس از اخذ قرار داد بین طرفین، تمام امور سئو توسط سئوکار انجام می‌پذیرد و معمولاً نتیجه آن بهتر از سئو ساعتی خواهد بود. در این روش مهم نیست شما تقاضای کار روی یک کلمه کلیدی را دارید یا 10 کلمه، هزینه سئو به صورت ماهیانه پرداخت می‌شود و بسته به نظر شما تمامی این کارها انجام می‌پذیرد. مزیت دیگر این روش، رابطه خوب بین کارفرما و سئوکار است؛ به دلیل مدت زمان طولانی فعالیت نسبت به سئو ساعتی، با اخلاقیات هم آشنا بوده و به خوبی کنار هم کار می‌کنید؛ در نتیجه کارها با سرعت بیشتری انجام می‌پذیرند.

سئو فرآیندی زمان‌گیر است و شما باید ماه‌ها صبر کنید تا نتایج کار خود را ببینید. اگر سئوکار طرف قرارداد شما نتواند به خوبی از عهده این کار برآید، شما ماهیانه مبلغ زیادی را از دست داده‌اید، بدون اینکه نتیجه خوبی کسب کنید. قرارداد 6 ماه بسیار خوب به‌نظر می‌رسد، اما چنانچه از خدمات آن شخص یا شرکت راضی نباشید دچار دردسر خواهید شد، زیرا مدت قرارداد طولانی بوده و باید تا پایان 6 ماه صبر کنید.

تعرفه سئو سایت

تعیین قیمت سئو به‌صورت پروژه‌ای

در روش سئو پروژه‌ای تمام هزینه‌ها از قبل مشخص شده است و مانند روش ساعتی به میزان ساعات کاری بستگی ندارد. در این روش، میزان بودجه شرکت و هزینه سئو تعیین می‌شود و با توجه به آن قراردادی بین طرفین امضا خواهد شد. به طور مثال شما در سئو پروژه‌ای می‌توانید مشخص کنید قصد دارید در کلمه کلیدی «ارائه خدمات بهینه سازی سایت» در صفحه اول گوگل قرار بگیرید، سئوکار شما بازه مشخصی برای رسیدن به این هدف به شما اعلام می‌کند و شما مطمئن هستید که پس از شش ماه در این کلمه کلیدی به جایگاه خوبی خواهید رسید.

مزایا و معایب استفاده از سئو پروژه‌ای

در این روش تمام هزینه‌ها از قبل مشخص شده و نیازی نیست هر ماه بابت خدمات پولی پرداخت کنید. این اهداف از قبل داخل قرار داد ذکر شده و هزینه آن هم با توجه به خدمات و تعداد کلمات کلیدی مشخص شده است. در این روش خیال شما راحت خواهد بود که در بازه زمانی مشخصی به نتایج مورد نظر خود خواهید رسید، برعکس روش ساعتی و ماهیانه که رسیدن به نتیجه خوب، زمان مشخصی نداشت.

تنها مشکل این روش را می‌توان عدم انعطاف‌پذیری آن دانست. شما از قبل تمام نتایج مورد انتظار را به سئوکار تحویل داده‌اید و اگر در طول راه خواسته‌های جدیدی داشته باشید، در قالب این قرارداد جای نخواهد گرفت.

تماس با کارشناسام ویرا
قیمت سئو سایت

تعیین قیمت سئو به‌صورت کلمه‌ای

روش تعیین قیمت با توجه به کلمه کلیدی، یکی از روش‌های قدیمی است و کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در سئو کلمه کلیدی شما دقیقا تعیین می‌کنید که قصد دارید در چه کلمه کلیدی نتایج خوبی کسب کنید و تمام تمرکز سئوکار هم بر روی همین کلمه کلیدی خواهد بود. هزینه این روش برای هر کلمه کلیدی جدا است و اگر تعداد کلمات کلیدی شما زیاد باشد، هزینه نهایی آن مقرون به صرفه نخواهد بود.

هزینه سئو کلمه‌ای با توجه به سختی کلمه و تعداد رقبا تعیین می‌شود.

مزایا و معایب استفاده از سئو کلمه‌ای

ممکن است وب سایت شما روی کلمات کلیدی زیادی بالا باشد و تنها قصد بهبود یک یا دو کلمه کلیدی را داشته باشید، در این شرایط سئو کلمه‌ای می‌تواند مفید ظاهر شود. نتایج این روش از قبل مشخص بوده و جایگاه مورد نظر کلمه کلیدی هم از قبل تعیین شده است.

یکی از بزرگ‌ترین معایب این روش این است که نتایج سئو کلمه‌ای پس از یک مدت از بین می‌رود و مانند روش سئو ماهیانه، پشتیبانی نخواهید داشت، در نتیجه تمام هزینه شما هدر رفته است. هزینه این روش برای چند کلمه کلیدی بالا می‌رود و روش‌های دیگر جایگزین بهتری خواهند بود.

تعیین قیمت سئو بصورت عملکردی

نوین‌ترین روش قیمت‌گذاری سئو، تعیین قیمت نهایی سئو به صورت عملکردی است. در این روش شرط پرداخت هزینه، به نتیجه رسیدن خواسته‌های کارفرماست. در داخل قرارداد خواسته کارفرما ذکر می‌شود و سئوکار تا رسیدن به آن هدف هیچ پولی دریافت نمی‌کند. در راه رسیدن به نتیجه مورد نظر کارفرما، تمامی لینک‌سازی، رفع مشکلات صفحه، درج آگهی و … بر عهده متخصص سئو خواهد بود.

مزایا و معایب استفاده از سئوی عملکردی

در این روش شما هزینه را برای کسب نتایج پرداخت می‌کنید و در صورتیکه نتایج دلخواه حاصل نشود، نیازی نیست پولی پرداخت کنید؛ به طور مثال داخل قرار داد ذکر می‌شود که باید در کلمه کلیدی مشخصی به رتبه 1 الی 5 گوگل دست پیدا کنید. اگر بعد از گذشت سه ماه هنوز در صفحه 5 ام گوگل باقی ماندید، سئوی سایت شما به درستی انجام نشده و در نتیجه هزینه‌ای را صرف آن نمی‌کنید.

در برخی از کلمات کلیدی رقابت به‌شدت بالاست و متخصصین سئو ترجیح می‌دهند به جای قرارداد قیمت سئوی عملکردی، از روش‌های دیگر استفاده کنند، زیرا در صورت عدم موفقیت در کسب نتیجه خوب، هیچ هزینه‌ای بابت وقت صرف شده خود دریافت نمی‌کنند.

لیست قیمت سئو

لیست قیمت سئو

با توجه به انواع مختلف قیمت‌گذاری سئو و شاخص‌های مهم آن، هیچ لیست قیمت سئو مشخصی وجود ندارد. در مراحل سئو سایت باید بررسی شود که سایت شما به چه بهبودهایی نیاز دارد، هدف نهایی شما چیست، قصد دارید بر روی چه کلمه کلیدی بیشتر کار کنید، رقابت بر سر آن کلمه کلیدی تا چه حد بالا است، طراحی و سرعت سایت شما به چه شکلی است؛ تمامی این موارد در هنگام عقد قرارداد بررسی می‌شوند. بسته به اینکه شما یک فروشگاه‌های اینترنتی دارید یا یک سایت شخصی کوچک، قیمت‌های سئو متفاوت خواهند بود زیرا رقابت در بین کلمات کلیدی فروشگاه‌های اینترنتی بسیار زیاد است و وقت بیشتری هم برای کسب نتایج خوب نیاز دارد.

سخن نهایی

سئو صحیح وب‌سایت می‌تواند باعث افزایش فروش و معرفی بهتر خدمات شما شود و در نتیجه مشتریان بیشتری وارد وبسایت خواهند شد. اغلب نتایج نشان می‌دهند که هر فرد پس از سرچ در گوگل، روی 5 نتیجه اول کلیک می‌کند و پس از گرفتن پاسخ خود دیگر به سراغ لینک‌های پایین‌تر نمی‌روند. حضور در بین 5 لینک اول باعث سود زیاد و محبوبیت برند شما می‌گردد و نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری واقعی را افزایش خواهد داد. جهت کسب نتایج ایده‌آل در گوگل بهتر است از همان ابتدا با افراد با تجربه در زمینه بهینه‌سازی سایت و تحلیل‌گران سئو صحبت کنید تا در کمترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید.

39 پاسخ

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز لطفا برای مشاوره آنلاین با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:
   09045068252

  1. سلام وقتتون بخیر ✨
   بله شما میتونید از طریق آیدی زیر به کانال تلگرام ما دسترسی داشته باشید:
   pishgamviraa@

 1. با عرض سلام و خدا قوت. مطالب این سایت با حوصله و دقت نظر بسیار خوبی تهیه و تدوین شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.