وظایف ادمین اینستاگرام

با گسترش و محبوبیت شبکه های اجتماعی، خیلی از کسب و کار های کوچک و بزرگ به فکر ایجاد یک بخشی در این شبکه ها افتادند. برترین و مهم ترین شبکه در این زمینه را می توان اینستاگرام دانست. همان طور که در مقاله ی ادمین اینستاگرام کیست؟ به شما شرح دادیم، در فضای مجازی نیز برای انجام درست کار ها باید هر کسی شرح وظایف خود را داشته باشد.

یکی از این مسئولیت ها ادمین اینستاگرام است که در این نوشته قصد داریم تا شما عزیزان را با وظایف این شغل و کار هایی که این شخص بر عهده دارد آشنا نماییم تا با اطلاع از این موضوع بتوانید با سرعت و با کیفیت خوبی در این شغل پیشرفت داشته باشید.

اگر بدنبال یک ادمین ایستای خوب می‌گردید ، لینک روبرو را از دست ندهید. 

شرح وظایف ادمین اینستاگرام

اگر دارنده‌ی یک پیج اینستاگرام هستید احتمالاً برای شما مهم است که وظایف ادمین صفحه خود را بدانید. اطلاع از شرح وظابف وی می‌تواند در کنترل عملکرد او به شما کمک کند. از طرفی اگر ادمین اینستاگرام بودن را به تازگی آغاز نموده اید، مطالعه‌ی این مقاله راهنمای خوبی برای مدیریت وظایف شما خواهد بود. مطمئن باشید که این چک لیست دقیق وظایف ادمین اینستاگرام ، باعث رشد شما می‌شود. 

این لیست کامل از شرح مسئولیت های ادمین صفحه اینستاگرام ، حتی برای علاقمندان به ورد به این حوزه شغلی مفید است. دانستن تمامی مسئولیت ها با می‌شود تا درباره‌ی ورود به این بازار تصمیم‌گیری راحت تری داشته باشید. 

مهم ترین و لازم ترین وظایف و خدماتی را که یک ادمین اینستاگرام باید انجام بدهد به شرح زیر است:

شرح وظایف ادمین اینستاگرام

محتواگذاری متعدد و منظم

پس از آن که جامعه ی هدف کسب و کار خود را به خوبی شناختید، باید به صورت مرتب و روزانه اقدام به گذاشتن پست ها و استوری های مفید و کاربردی نمایید.

از آن جا که ممکن است برای هر شخصی در طول روز کار پیش آید و نتواند سر ساعتی مشخص آنلاین باشد ( مخصوصا ساعت هایی از شب که تعداد زیادی از مخاطبان حضور دارند ) می توانید از ربات هایی که برای این کار ها ساخته شده اند از جمله ربات CREATOR STUDIO خود شرکت فیسبوک استفاده نمایید.

البته همان طور که قبلا توضیح دهیم استفاده از این گونه ربات ها به دلایلی مثل محدودیت های صفحه از طرف اینستاگرام و یا کاربرد های نه چندان زیاد خود ربات ها در کل توضیه نمیگردد. به جای آن می توانید از چندین ادمین استفاده نمایید که آموزش اضافه کردن ادمین را در صفحه ی خود به شما دادیم.

حفظ کیفیت محتواها

مشابه با اکثر جاها در پست ها و استوری های اینستاگرام نیز، کیفیت خیلی مهم تر از کمیت می باشد. پس حتما باید تولید محتوا را به صورت اصولی و خیلی با کیفیت آموخته باشید.به طور مثال محتوای شما باید ساخته ی خود شما باشد نه کپی از دیگر صفحات باشد زیرا در این حالت به زودی دست شما رو خواهد شد و با ریزش مخاطبان و شکست اقتصادی روبرو خواهید شد.

در ضمن خود اینستاگرام از جمله پیشتاز ترین شبکه های اجتماعی است که همواره با گرفتن بازخورد از مخاطبان خود در حال تکمیل و به روز نمودن ابزار و خدمات خود است , که شما نیز میتوانید از این موارد برای تولید مطالب کاربردی تر استفاده نمایید.

مدیریت هشتگ ها توسط ادمین

افزایش فالوور با تبادل تبلیغات

مسلم و واضح است که هر چقدر صفحه و پیج شما فالوور و مخاطبین بیشتری داشته باشد، زیادتر دیده خواهد شد و سفارش ها و درخواست های بیشتری به شما ارائه میشود، پس شما به عنوان یک ادمین وظیفه دارید همیشه مخاطبان خود را افزایش دهید. از مهم ترین روش های افزایش فالوور، تبادل تبلیغات با صفحات دیگر است. البته توجه به چندین نکته در این زمینه خالی از لطف نیست.

یکی اینکه ابتدا از تبادل با صفحات کوچک مانند خودتان شروع نموده و انتظار تبادل با بزرگ‌ترین پیج ها را نداشته باشید و به مرور با شناخته تر شده و محبوبیت بیشتر میتوانید به سراغ تبادل با پیج های آشنا و بزرگ بروید. نکته ی دیگر این که هرگز با صفحات حاشیه دار و به اصطلاح زرد تبادل ننماید، به این دلیل که وجهه ی کسب وکار شما را نیز خدشه دار خواهد نمود.

ترغیب مخاطبین به لایک و کامنت

مطمئنا خود شما خواننده ی گرامی و ارجمند نیز به خوبی میدانید که هر چقدر یک پست لایک و کامنت بیشتری داشته باشد، توجه ی افراد بیشتری را به آن صفحه و محتوا جلب خواهد نمود. پس شما به عنوان یک ادمین ایسنتاگرام، وظیفه ی افزایش کامنت ها و لایک های پست ها را نیز بر عهده دارد.

در کنار تولید محتوا های با کیفیت برای جذب بیشتر افراد، یکی از مشهور ترین روش ها برای این کار، برگزاری مسابقات و چالش ها در صفحه ی خود برای ترغیب مخاطبان به لایک و کامنت و دعوت از دیگر افراد و اهدای جایزه به آنان است.البته توصیه ی دوستانه و مهم ما به شما عزیزان این است که هرگز و در هیچ حالی اقدام به برگزاری مسابقات دروغین و یا افزایش لایک ها از طرق فیک و تقلبی ننماید، زیرا اصل اول در گسترش و محبوبیت هر چیزی، صداقت است.

حفظ و افزایش امنیت

گرچه خود اینستاگرام همواره تلاش میکند تا امنیت حساب های کاربری کاربران خود را حفظ نماید، از دیگر وظایف ادمین اینستاگرام حفظ و افزایش سطح امنیت صفحه ی خود و جلوگیری از هک شدن آن توسط شرکت های رقیب و یا هکر هایی که برای سرگرمی و اظهار قدرت فعالیت می نمایند و به تبع آن درز اطلاعات شخصی شرکت و مشتریان است که ممکن است برای شما درد سر هایی همچون شکست اقتصادی و شکایت های حقوقی ایجاد نماید.برای این کار میتوانید از متخصصانی که در این کار ماهر هستند کمک گرفته و یا حتی آنان را برای صفحه ی خود استخدام بنمایید.

ایجاد جذابیت های بصری کافی

همان گونه که در بالا خدمت شما عرض نمودیم، از مهم ترین وظایف ادمین اینستاگرام تولید محتوای خلاقانه، با کیفیت و غیر تکراری است.یکی از مهم ترین مسائل در این زمینه است که در اکثر موارد , محتوا های گرافیکی بیشتر از یک متن ساده مخاطب را کنجکاو نموده و به سمت خود جذب می نماید. پس شما خواننده ی عزیز به عنوان یک ادمین باید آشنایی مناسبی با ابزار و برنامه های گرافیکی مخصوصا فتوشاپ داشته باشید و از آن ها در راستای تولید محتوای تخصصی سود ببرید.

دانش کافی از زبان‌های خارجی

از دیگر خصوصیت های لازمه ی یک ادمین آشنایی متوسط ( هر چقدر بیشتر بهتر ) با زبان های خارجی علی الخصوص زبان انگلیسی است.این مهارت باعث میشود تا هم بتوانید در مواقعی با استفاده از منابع خارجی تولید پست و استوری نمایید و یا حتی در مواردی اقدام به تعامل با مشتریان خارجی خود با زبان خودشان بکنید که در پیشرفت و گسترش شغل شما بسیار موثر است.

مدیریت هشتگ ها

حتما تا به الان پست های زیادی را مشاهده نموده اید، که در انتهای آن تعداد زیادی هشتگ نوشته شده است. امروزه برای جست و جو و پیدا کردن یک مطلب خاصی، افراد بیشتر از طریق سرچ کردن هشتگ ها به دنبال آن میگردند به جای این که از طریق جست و جوی نام صفحه به پیدا کردن اقدام نمایند.

پس از دیگر وظایف ادمین اینستاگرام این است که در پایان پست های خود هشتگ های مهم و کاربردی را استفاده نماید. این باعث افزایش مشاهده و در نتیجه رشد مخاطبان و گسترش کسب و کار خود می‌شود. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که در تولید هشتگ نیز کیفیت بسیار مهم تر از کمیت است. پس هیچ‌گاه دست به نوشتن هشتگ های زائد و نا مرتبط نزنید.

جلوگیری از ورود به حاشیه

به عنوان آخرین مورد از وظایف ادمین اینستاگرام باید خدمت شما عرض نماییم که داشتن صبر، حوصله و ادب یکی از مهم ترین ( احتمالا مهم ترین ) وظیفه ی او است.به احتمال بسیار زیاد شما با هر قشر و هر سن مخاطبی در پیج خود سر و کار خواهید داشت.شما به عنوان ادمین در این مورد دو وظیفه بر عهده خواهید داشت :

 – ابتدا باید با دقت نظرات حاوی کلمات رکیک و یا نامناسب را از صفحه ی خود پاک نمایید تا تاثیر سویی در مخاطبان واقعی شما نگذارد.ضمنا باید دسترسی این گونه افراد را به پیجتان مسدود نموده و آنان را نیز به مسئولان اینستاگرام نیز گزارش دهید.

 – مسئولیت مهم تر شما این است که به نظرات و پیام های منطقی هر چند اگر انتقاد به کار شما باشد، با صبر و حوصله و ادب پاسخ دهید. در نظر داشته باشید که اگر کسب و کار شما هر چقدر هم بزرگ باشد، ولی تعامل خوب و مناسبی با مخاطبان و مشتریان خود نداشته باشید، پیشرفت خوبی نخواهید داشت و به زودی دچار ریزش مشتری و رکود کارتان می گردید.

سخن نهایی

امیدواریم با مطالعه این متن تا به اینجا به خوبی با وظایف ادمین اینستاگرام آشنا شده باشید. سعی شد تا تمامی مسئولیت‌های کلی چنین فردی را تشریح نماییم. مطمئناً توانایی و قابلیت‌های بسیار بیشتر و البته جزئی‌تری در حین انجام وظایف باید کسب شوند. اما در ابتدای شروع این شغل، وجود موارد بالا تا حدودی الزامی می‌باشد. 

می‌دانیم که ممکن است مواردی از دیدگاه شما نیز وجود دارد که می‌تواند به کامل‌شدن این لیست کمک نماید. پس اگر در این حوزه فعالیت‌داشته‌اید، نظرات خود را با ما در قیمت دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید. از توجه شما ممنونیم.

11 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به این مطلب امتیاز بدهید

post

جدید ترین مطالب

سرتیتر های این مقاله