طراحی اپلیکیشن تاکسی اینترنتی

محبوبیت و اعتماد به اپ تاکسی اینترنتی روز به روز در حال افزایش است. از جمله پولسازترین و کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌ها، طراحی اپلیکیشن تاکسی یاب و طراحی اپلیکیشن مشابه اسنپ و یا طراحی اپلیکیشن مشابه تپسی و… است. با افزایش رفت و آمد و وجود مشکلاتی چون ترافیک، تصادف و هزینه سرسام آور خرید وسایل نقلیه، درحال حاضر از محبوب‌ترین روش‌های نقل و انتقال افراد می‌توان به درخواست تاکسی توسط اپلیکیشن‌ها اشاره نمود. طراحی اپلیکیشن تاکسی اینترنتی به‌دلیل مزایا بسیار زیاد برتری‌های زیادی نیز به روش‌های سنتی دارد. شرکت ویرا با داشتن تیمی متخصص و باتجربه در زمینه طراحی اپلیکیشن تاکسی در کنار شماست تا تمام نیازهای شما را در این صنعت فراهم کند.

طراحی اپلیکیشن تاکسی

چرا به ساخت اپلیکیشن تاکسی اینترنتی نیاز داریم؟

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، با ساخت اپلیکیشن تاکسی اینترنتی مزیت‌های بسیاری نسبت به رقیبان سنتی خود خواهید داشت. باداشتن اپلیکیشن تاکسی کاربران شما می‌توانند بسیار سریعتر تاکسی پیدا کنند، از اتلاف وقتشان جلوگیری کنند و در پرداخت هزینه نیز مشکلی نداشته باشند، زیرا با طراحی اپلیکیشن می‌توانند هم به‌صورت آنلاین و یا نقدی هزینه را پرداخت نمایند. از دیگر قابلیت‌های طراحی اپلیکیشن تاکسی یاب میتوان به مشخص بودن هویت راننده قبل از شروع سفر اشاره نمود. 

طراحی اپلیکیشن تاکسی اینترنتی

طراحی اپلیکیشن، پیچیدگی‌ها و مراحل خاص خودش را دارد؛ به‌همین خاطر نیازمند بررسی کارشناسانه و گروهی با تجربه‌ است. کارشناسان شرکت ویرا در کنار شما هستند تا به‌صورت کاملاً رایگان در مورد ایده و طراحی اپلیکیشن شما بررسی‌های لازم رو انجام دهند.

تماس با کارشناسان ویرا

مشاوران ویرا در کنار شما هستند

.

اگر قصد توسعه و رشد کسب و کار خودتون رو دارید و به خدماتی مثل طراحی سایت ، طراحی اپلیکیشن ، سئو و بهینه سازی سایت ، خدمات شبکه اجتماعی و … نیاز دارید، بهتره حتما قبل از شروع ، ایده و هدفتون رو با کارشناس مرتبط درمیان بزارین. انجام این کار باعث جلوگیری از هزینه‌های بسیار زیادی میشه که هیچ بازدهی ای ندارن! شرکت ویرا با داشتن متخصصین در هر بخش به شما کمک میکنه تا نقشه راه کاملی داشته باشین و برای تمام قسمت‌های مورد نیازتون برنامه ریزی کنین. برای شروع کافیه اطلاعاتتون رو وارد کنین.

قابلیت ارتباط تلفنی با راننده

دارای پنل‌های جداگانه کاربران و رانندگان

ویژگی‌های طراحی اپلیکیشن تاکسی اینترنتی

پرداخت آنلاین هزینه سفر

قابلیت ثبت سفرهای چند مسیره

نمایش اطلاعات و مشخصات راننده و تاکسی

نمایش موقعیت مکانی تاکسی بر روی نقشه

ویژگی های طراحی اپلیکیشن تاکسی اینترنتی

دسته بندی محصولات و خدمات

پنل مدیریت و کاربران

قابلیت پرداخت آنلاین سفارشات

قابلیت ثبت سفرهای چند مسیره

نمایش اطلاعات و مشخصات راننده و تاکسی

نمایش موقعیت مکانی تاکسی بر روی نقشه

یافتن سریعتر تاکسی

طراحی اپلیکیشن تاکسی جهت سهولت انجام فرآیند درخواست تاکسی و راننده طراحی و پیاده‌سازی می‌شود. باتوجه به امکانات فراوان طراحی اپلیکیشن تاکسی، پروسه درخواست و دریافت تاکسی بسیار کوتاه و کاربر پسند بوده که منجر به انجام سریعتر این فرآیند می‌شود.

پرداخت آنلاین هزینه

برای بسیاری مشتریان پرداخت پول خرد به‌راننده تاکسی سخت است و عدم وجود کارت خوان برای تاکسی‌های درون شهری کار را دشوار نموده است. یکی از مهم‌ترین مزایای طراحی اپلیکیشن تاکسی یاب این است که با استفاده از کیف پول، انتقال و پرداخت هزینه تاکسی به‌صورت آنلاین انجام می‌شود.

سیستمی مطمئن و پایدار

اپلیکیشن درخواست تاکسی با ضریب اطمنیان بالایی طراحی شده و از تست کیس‌های بسیاری استفاده می‌شود. طراحی اپلیکیشن شما در نهایت دقت و با تمامی استانداردهای روز طراحی و پیاده‌سازی خواهد شد تا نگرانی‌ای ازنظر عملکرد وجود نداشته باشد.

آنالیز داده‌ها

با طراحی اپلیکیشن توسط شرکت ویرا، داده‌های بسیار گسترده و مفیدی از کاربرانتان خواهید داشت. روزهای پرترافیک، شهر و محله‌های پررفت و آمد، شلوغ‌ترین مکان‌ها، خلوت‌ترین مکان‌ها، محدوده سنی مسافران و رانندگان، جنسیت کاربران و... از جمله اطلاعاتی هستند که در افزایش بهره‌وری و کسب درآمد کمک بسیار شایانی به شما خواهند کرد.

امکانات ویژه طراحی اپلیکیشن تاکسی اینترنتی

قابلیت‌های اپلیکیشن تاکسی یاب می‌تواند باتوجه به سلیقه شما تغییر کند. از جمله قابلیت‌هایی که در طراحی اپلیکیشن تاکسی اینترنتی در نظر گرفته می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

دریافت اطلاعات مکانی و موقعیت جغرافیایی مخاطب

مهم‌ترین نکته در طراحی اپلیکیشن تاکسی اینترنتی دریافت صحیح موقعیت مکانی و جغرافیایی مخاطب است. اپلیکیشن‌های تاکسی یاب زمانی محبوبیت پیدا می‌کنند که موقعیت‌ها را به‌درستی دریافت کنند.

نقشه دقیق مسیر

نقشه دقیق مسیر به‌کاربر کمک می‌کند تا بتواند به راحتی کوچه‌ها و خیابان‌ها و موقعیت‌های مهم را پیدا نماید. این عمل هم به پیدا کردن ساده‌تر مسافر توسط راننده کمک کرده و هم به راننده کمک می‌کند تا مناسب‌ترین مسیر را جهت عبور انتخاب کند.

دریافت اطلاعات تاکسی اینترنتی های در دسترس

مهم‌ترین کارایی اپلیکیشن تاکسی یاب به‌دریافت اطلاعات تاکسی‌های در دسترس باز می‌گردد. تاکسی‌های در دسترس در نزیکی موقعیت مکانی کاربر به‌نمایش در می‌آید و کاربر می‌تواند به سادگی خود را به ایستگاه مورد نظر برساند و یا راننده در محل مسافران حاضر شود. 

قابلیت‌های سفارشی

باتوجه به اینکه طراحی اپلیکیشن تاکسی یاب می‌تواند سفارشی‌سازی هم شود، به‌جز موارد فوق، امکان اضافه نمودن قابلیت‌هایی چون خبرنامه، اخبار جدید، پیشنهاد بهترین مسیر، یافتن متروها و ایستگاه‌های اتوبوس نزدیک، معرفی بازارهای خرید و بیمارستان‌ها و هتل‌ها، بهترین رستوران‌ها و ... نیز وجود دارد.

میدانستید ویرا کلی آموزش طراحی اپلیکیشن به‌صورت کاملاً رایگان دارد که میتوانید استفاده کنید؟ آموزش طراحی اپلیکیشن، شروع راه، معرفی تکنولوژی و زبان‌های مورد استفاده، روند و کلی آموزش حرفه‌ای!

نمونه‌های موفق طراحی اپلیکیشن تاکسی اینترنتی

بحث حمل و نقل همواره یکی از دغدغه‌های بشر از گذشته تاکنون بوده است. ترافیک‌های طولانی و خسته کننده، هزینه‌های سرسام آور خرید وسایل نقلیه و همچنین نیاز روزانه افراد به‌ جابجایی باعث شده تا به لطف بستر اینترنت و همچنین ظهور گوشی‌های هوشمند، اپلیکیشن‌های تاکسی اینترنتی برای رفع این معضلات به‌وجود آیند. اپلیکیشن‌های تاکسی یاب را می‌توان جایگزین تاکسی‌های سنتی گذشته دانست. روز به‌روز به کاربران اپلیکیشن‌های تاکسی یاب افزوده می‌شود و این امر نشان از محبوبیت و کارایی بالا این نوع اپلیکیشن‌های در دنیای امروزی دارند.

nemoone | ویرا

اسنپ (Snapp)

اسنپ درحال حاضر محبوب‌ترین و به نوعی بهترین اپلیکیشن تاکسی اینترنتی در داخل کشور است. این شرکت از سال 1393 فعالیت خود را به‌عنوان اولین سامانه آنلاین کشور در زمینه حمل و نقل آغاز کرد. سپس اسنپ با انجام تبلیغات گسترده و رشد سرسام آور کاربران توانست فعالیت خود را گسترش دهد تا جایی‌که در حال حاضر در بیش از 130 شهر مختلف را تحت پوشش خود دارد. اپلیکیشن تاکسی یاب اسنپ درحال حاضر بر روی هر دو پلتفرم اندروید (Android) و IOS قابل نصب و استفاده است.

تپسی (Tapsi)

اپلکیشن تپسی را می‌توان رقیب مستقیم و سرسخت اسنپ دانست. تپسی در سال 1395 فعالیت خود را آغاز کرد و روز به‌روز فعالیت خود را گسترش داد تا جایی که درحال حاضر بیشتر شهرهای بزرگ کشور نظیر تهران، تبریز، اصفهان، کرج، شیراز و …. را پوشش می‌دهد. هزینه سفر با تپسی کمتر از اسنپ بوده و شاید بتوان لقب ارزان‌ترین سیستم تاکسی یاب اینترنتی کشور را به تپسی داد. تپسی نیز مانند اسنپ روی هردو پلتفرم اندروید و IOS در دسترس کاربران است.

ماکسیم (Taximaxim)

یکی دیگر از شرکت‌هایی که در زمینه اپلیکیشن تاکسی یاب و تاکسی‌های اینترنتی فعالیت می‌کند ماکسیم است. شرکت ماکسیم یکی از شرکت‌های مشهور روسی است که خدمات تاکسی اینترنتی را در کشورهای مختلف ارائه می‌کند. این شرکت در سال 1396 فعالیت خود را در ایران آغاز کرد. ماکسیم در بیشتر شهرهای کشور در حال خدمت‌رسانی است و پوشش بسیار مناسبی را ارائه داده است. اپلیکیشن تاکسی اینترنتی ماکسیم نیز به‌صورت همزمان در گوشی‌های اندروید و IOS قابل استفاده است.

اوبر (Uber)

شرکت آمریکایی اوبر اولین شرکتی است که سیستم تاکسی‌های اینترنتی را در دنیا راه‌اندازی کرد. اوبر (Uber) در سال 2009 میلادی با نام اوبرکب (UberCab) تأسیس شد و به‌صورت مستمر برمحبوبیت و کاربران خود افزود. بعدها نام اوبرکب به اوبر تغییر پیدا کرد و به مشهورترین سیستم تاکسی یاب در دنیا تبدیل شد. اوبر تاکنون نزدیک به 5 میلیارد سفر موفق را به ثبت رسانده و ماهانه بیش از 40 میلیون سفر را در سراسر جهان از طریق اپلیکشین تاکسی یاب این شرکت آمریکایی انجام می‌شود. درحال حاضر اوبر در بیش از 85 کشور جهان حضور دارد و آماده خدمت رسانی به مشتریان خود است. اپلیکیشن تاکسی اینترنتی اوبر در حال حاضر از طریق گوگل پلی (Google Play) و اپ استور (App Store) برای پلتفرم‌های اندروید و IOS در دسترس کاربران است.

اولاکبس (Ola Cabs)

اولاکبس یک پلتفرم تاکسی اینترنتی است که در کشور هند فعالیت می‌کند. این شرکت هندی در سال 2010 میلادی تأسیس شد و از آن زمان تاکنون بیش از 600 هزار راننده و 50 میلیون سفر توسط تاکسی‌های این شرکت به‌ثبت رسیده‌اند. اپلیکیشن تاکسی یاب اولا درحال حاضر تنها در کشور هند و شهرهای بزرگ این کشور نظیر دهلی نو و بمبئی فعالیت می‌کند. این اپلیکیشن تاکسی اینترنتی نیز به مانند اوبر روی گوگل پلی و اپ استور قابل دانلود و استفاده است.

مراحل قرار داد و انجام پروژه طراحی اپلیکیشن تاکسی اینترنتی

از ایده تا پیاده‌سازی، تیم فنی ویرا در کنار شماست!

1- تماس با کارشناسان ویرا

اولین اقدامی که جهت طراحی اپلیکیشن تاکسی اینترنتی و رشد کسب و کار خودتان باید انجام دهید این است که یک تماس با کارشناسان شرکت ویرا بگیرید.

4- نوشتن قرارداد

برای اینکه اطمینان خاطر در شما به‌وجود آید یک قرارداد رسمی میان شما و شرکت ویرا منعقد می‌شود. این قرارداد تعهد شرکت را در راستای تکمیل و تحویل پروژه را نشان می‌دهد.

2- ترتیب‌دادن یک جلسه فنی

بعد از اینکه گام نخست را به پایان رساندید یک جلسه فنی میان شما و متخصصین ویرا جهت سنجش دقیق پروژه برگزار می‌شود. در این جلسه فنی خواسته‌های شما از پروژه و همچنین ابعاد مختلف آن مورد بررسی قرار می‌گیرد تا درک درستی از پروژه میان دوطرف به‌وجود آید.

5- شروع فرآیند پیاده‌سازی

مرحله پنجم، مرحله‌ای است که در آن استارت توسعه و پیاده‌سازی اپلیکیشن تاکسی یاب می‌خورد. متخصصین و برنامه نویسان ویرا مرحله توسعه را شروع می‌کنند و پروژه را به اتمام میرسانند. بعد از اینکه پروژه به اتمام رسید، جلسه نهایی میان شما و شرکت ویرا جهت بررسی نتیجه نهایی و رفع مشکلات احتمالی برگزار خواهد شد.

3- تهیه پروپوزال

مرحله بعدی در فرآیند طراحی اپلیکیشن تاکسی تهیه و تدوین نقشه راه پروژه یا همان پروپوزال است. پروپوزال تحویلی به شما حاوی اطلاعاتی مانند مبلغ مورد نیاز جهت انجام پروژه، تاریخ به‌پایان رسیدن آن و همچنین گزیده‌ای از ویژگی‌های اصلی پروژه است.

6- پشتیبانی رایگان یکساله

به پایان رساندن پروژه به معنی قطع ارتباط شما با ویرا نیست. شرکت ویرا این قابلیت را برای کسانی که خواهان طراحی اپلیکیشن تاکسی هستند، درنظر گرفته است تا از یکسال پشتیبانی رایگان برای اپلیکیشن خود برخوردار باشند.

این صفحه برای شما مفید بود؟ خوشحال میشیم بهمون امتیاز بدین

2.3/5 – (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.