سئو و بهینه سازی

0 تا 100 سئو و بهینه سازی وب سایت

کسب و کارهای مختلفی روزانه در حال رقابت در فضای بیکران اینترنت هستند. فضای شدید رقابتی در اینترنت باعث شده تا افراد به راه های مختلفی برای افزایش ترافیک سایت های خودشان و در نتیجه رشد کسب و کار و سطح درآمدی رجوع کنند. یکی از راه های کم هزینه و بسیار موثر برای ربودن گوی سبقت در فضای رقابتی وجود بحث سئو (SEO) و بهینه سازی وبسایت برای موتور های جستجو است. شاید شما هم جزو کسانی باشید که نام سئو را چندین بار شنیده باشید اما از ماهیت و اصول آن آشنایی نداشته باشید. با ویرا همراه باشید تا تمامی اطلاعات لازم در مورد سئو و بهینه سازی را فرا بگیریم.

سئو و بهینه سازی - 1

نحوه عملکرد موتورهای جستجو چگونه است؟

حالا که با تعریف و هدف سئو و بهینه سازی آشنا شدیم، بد نیست تا نحوه کارکرد موتور های جستجو مثل گوگل را زیر ذره بین ببریم. هنگامی که شما عبارتی را در گوگل جستجو می کنید، گوگل به صورت آنی (Real-Time) و به کمک الگوریتم های خود نتایجی که بنا به صلاح دید گوگل بهترین نتایج ممکن برای شما است را نمایش می دهد. گوگل برای انجام کار، میلیاردها صفحه موجود در فضای بی کران اینترنت را اسکن و بررسی می کند تا بتواند نتیجه مورد نظر شما را برایتان نمایش دهد. اما سوال اینجاست که گوگل به چه شکل بهترین نتیجه ممکن را تشخیص می دهد؟ برای جواب به این سوال باید فاکتورهای اصلی الگوریتم های گوگل را جهت بررسی و نمایش نتایج جستجو را بررسی کنیم:

مرتبط بودن نتایج

فرض کنید که شما به دنبال خرید لپ تاپ هستید. اولین کاری که انجام می دهید عبارت خرید لپ تاپ را در گوگل جستجو می کنید. هنگامی که شما خرید لپ تاپ را سرچ می کنید قطعا دوست ندارید تا نتایج عبارت خرید لوازم خانگی را مشاهده کنید. برای همین گوگل همیشه صفحاتی که بیشترین ارتباط را با عبارت جستجو شده شما دارد را لیست می کند.

کلمه کلیدی

تنها مرتبط بودن صفحات نمی تواند گوگل را مجاب کند تا آن ها را در صدر لیست خود به نمایش بگذارد چرا که هزاران و یا میلیون ها صفحه مرتبط با عبارت های جستجو شده وجود دارد. بنابراین منطقی نیست که گوگل از این فاکتور به عنوان فاکتور اصلی خود استفاده کند. کلمه کلیدی ای که در وبسایت ها بکار رفته اند از دیگر عوامل مهم رنک بندی گوگل به شمار می رود.

قدرت صفحات

همانطور که از نام این فاکتور مشخص است، گوگل به دقیق و قابل اعتماد بودن محتوای موجود در صفحات نیز توجه ویژه ای دارد. گوگل برای محاسبه قدرت صفحات موجود در اینترنت، به تعداد لینک هایی که به این صفحه داده شده است، یا به اصطلاح بک لینک ها (Backlink) نگاه می کند. بنابراین هر چه قدرت صفحه شما از نظر محتوایی بالاتر از بقیه صفحات باشد، رنکی بهتری را در نتایج جستجو گوگل خواهید داشت.

کاربردی بودن محتوای صفحه

شاید شما دو فاکتور قدرت و مرتبط بودن را در صفحه خود رعایت کرده باشید، اما اگر مطالب شما برای کاربران مفید و کاربردی نباشند، خبری از حضور در بالای لیست نتایج گوگل نخواهد بود. برای گوگل داشتن یک محتوای با کیفیت با یک محتوای کاربردی متفاوت است. این دو زمانی معنا بکار می روند که کنار هم استفاده شوند. در حقیقت گوگل ارزش بسیار بیشتری را برای محتوای باکیفیت و کاربردی را نسبت به یک محتوای صرفا با کیفیت قائل است. گوگل کاربردی بودن مطالب را بر اساس سیگنال هایی که از تجربه کاربری بازدیدکنندگان سایت شما دریافت می کند، تشخیص و تعیین می کند. بنابراین اگر می خواهید همواره جزو بالاترین رتبه های گوگل باشید، سایتی را طراحی کنید که کاربرپسند باشد تا بتوانید کاربر را مدت زمان بیشتری در سایتتان نگه دارید.

سئو و بهینه سازی - 2

سئو و بهینه سازی چگونه کار می کند؟

سئو و بهینه سازی خوب و با کیفیت به شما کمک می کند تا وبسایت خود را برای نمایش در نتایج برتر موتورهای جستجو نظیر گوگل، آمازون و یا بینگ بهینه کنید. وظیفه شما این است که سایت خود را به بهترین شکل ممکن سئو و بهینه سازی کنید تا توسط موتورهای جستجو دیده شوید و از این طریق کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کنید. موتورهای جستجو بر اساس الگوریتم های مشخص خودشان، فاکتورهای گوناگونی نظیر مرتبط بودن مطالب، کاربردی بودن آن و همچنین سرعت بارگذاری وبسایت ها را در کنار هم گذاشته و بهترین نتایج را به کاربران نشان می دهند. در حال حاضر گوگل به دو شکل مختلف نتیجه های سرچ را به کاربران نشان می دهد که در ادامه بر بررسی آن ها می پردازیم:

نتایج ارگانیک یا طبیعی

نتایج جستجو ارگانیک، که گاهی با نام نتایج جستجو طبیعی نیز شناخته می شوند، نتایجی هستند که کاملا بر اساس شایستگی و رعایت فاکتورهای مد نظر گوگل در بالاترین رتبه ها ظاهر می شوند. در این نوع نتایج هیچگونه مبلغ تحت عنوان تبلیغات به گوگل برای نمایش شما پرداخت نمی شود. هنگامی که راجب سئو و بهینه سازی کردن سایت صحبت می کنیم، در حقیقت به دنبال بالا بردن رتبه خود در نتایج ارگانیک گوگل هستیم.

نتایج پولی

نتایج پولی گوگل، به وبسایت هایی گفته می شود که به خاطر پولی که به گوگل پرداخت کرده اند، همواره بالاتر از نتایج ارگانیک قرار می گیرند. این نوع تبلیغات، با نام تبلیغات کلیکی یا PPC (Pay Per Click) شناخته شده و مناسب کسانی است که دوست دارند بدون صرف انرژی و هزینه زیاد برای سئو و بهینه سازی و تولید محتوای مناسب، همواره در بالاترین نتایج گوگل ظاهر شوند. البته باید توجه داشته باشید که لیست نتایج ارگانیک با نتایج پولی کاملا متفاوت است و می توانید نتایج پولی را با عبارت Ad ای که در کنار آن ها قرار گرفته است شناسایی کنید.

سئو و بهینه سازی - 3

چرا سئو مهم است؟

سئو یکی از فاکتورهای اصلی برای موفق در دنیای دیجیتال امروز است. سئو و بهینه سازی در بحث های دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال نقش اساسی را ایفا می کند، چرا که روزانه میلیون ها جستجو در سطح اینترنت برای پیدا کردن خدمات و محصولات انجام می شود. انبوه کاربران در سطح اینترنت یک پتانسیل فوق العاده را جهت رشد کسب و کارها به وجود آورده و برندهای مختلف در حالت رقابت شدید در این فضا هستند. نکته ای که به بهتر دیده شدن شما و کسب رتبه های بالاتر در سرچ ها کمک می کند، سئو است. سئو و بهینه سازی را می توان منبع اصلی ترافیک وبسایت ها دانست که همین ترافیک فراوان می توان شما را به پرچمدار عرصه فعالیت تان تبدیل کند. در حقیقت با سئو شاهد افزایش بازدید سایت خود خواهید بود.

اهمیت مشتریان و کلمات کلیدی در سئو و بهینه سازی

قبل از اینکه به صورت جزیی وارد بحث سئو و بهینه سازی سایت شویم، باید نگاهی به بحث های شناخت مشتریان و کلمات کلیدی داشته باشیم.

شناخت مشتریان

وقتی که شما کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی می کنید، یک دید نسبتا خوبی به جامعه هدف و مشتریان خود دارید. شناخت عالی مشتریان در بحث سئو و بازاریابی محتوا بسیار امر مهم و موثر است. مشتریان شما نه تنها باعث می شود که محصولاتی که آن ها می پسندند را تولید کنید، بلکه شما را در امر تولید محتوا غنی و با کیفیت نیز یاری می کنند. شما در بحث سئو و بهینه سازی برای موتورهای جستجو باید محتوا و مقالاتی را تولید کنید که مورد علاقه جامعه هدف شما باشد. به این شکل، می توانید به جذب هر چه بیشتر مخاطبین و مشتریان بپردازید و اعتماد آن ها را نسبت به برند و سایت خودتان جلب نمایید.

پیدا کردن کلمات کلیدی

بعد از اینکه مشتریان خود را در فضای بی کران اینترنت شناسایی کردید، باید به سراغ پیدا کردن کلمات کلیدی مهم و کاربردی برای سایت خود بروید. در این مرحله شما باید کلمات و عبارت هایی که مشتریان آن ها را جستجو می کنند را بیابید. دو نوع کلمه کلیدی وجود دارد:

 1. کلمات کلیدی ای که افراد برای پیدا کردن محصولات شما و خدماتتان در گوگل سرچ می کنند. این نوع کلمات کلیدی با نام کلمات کلیدی محصولات (Product Keywords) شناخته می شوند.
 2. کلماتی که جامعه هدف شما به صورت دقیق برای یافتن محصولات و خدماتی که ارائه می کنید، بکار نمی برند. این نوع کلمات کلیدی، کلمات کلیدی اطلاعاتی (Informational Keywords) هستند و در جهت آگاه سازی بیشتر و بهتر مشتریان و کاربران مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع کلمات کلیدی به موضوعاتی می پردازند که برای مشتریان و جامعه هدف شما جذابیت دارند.

بگذارید با یک مثال بحث کلمات کلیدی را به اتمام برسانیم. فرض کنید که شما یک فروشگاه اینترنتی هستید که در آن به فروش کفش ورزشی مخصوص تنیس می پردازید. کلمات کلیدی محصولات شما که جهت هدایت کاربران به خرید محصولات شما بکار می روند عبارتند از:

 • کفش تنیس نایک
 • کفش تنیس آدیداس
 • خرید کفش تنیس

در کنار این نوع، یک سری کلمات کلیدی وجود دارد که برای کاربران شما از جذابیت بالایی برخوردارند مانند:

 • آموزش سرویس زدن در تنیس
 • یادگیری بک اند در تنیس
 • چگونه یک سرویس عالی در تنیس بزنیم
 • تاریخچه ورزش تنیس

دسته دوم کلمات کلیدی اطلاعاتی شما را تشکیل می دهند. بنابراین هنگامی که قصد دارید وبسایت خودتان را سئوسایت و بهینه سازی کنید، بهتر است تا از آن را حول هر دو نوع کلمات کلیدی سئو و بهینه سازی کنید تا بتوانید یک سئو موفق و باکیفیت را تجربه کنید. به این شکل است که شما می توانید از طریق موتورهای جستجو محصولات خود را به فروش برسانید و همواره جزو بالاترین نتایج موتورهای جستجو قرار بگیرید.

سئو و بهینه سازی - 5

نکاتی جهت پیدا کردن کلمات کلیدی

شاید برایتان سوال پیش بیاید که چگونه کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خودمان را جهت سئو و بهینه سازی کردن پیدا کنیم؟ در ادامه نکات و توصیه هایی را به شما خواهیم کرد که تا فرآیند پیدا کردن کلمات کلیدی با آسودگی خاطر به اتمام برسانید.

استفاده از کلمات پیشنهادی گوگل

هنگامی که عبارتی که را در گوگل تایپ می کنید، گوگل به شما عبارت پر تکرار و پر جستجو را به شما پیشنهاد می کند. این عبارت ها و کلمات دید بسیار مناسبی را به شما در زمینه انتخاب کلمات کلیدی می دهند و همواره جزو بهترین کلمات کلیدی ای هستند که می توانید جهت سئو و بهینه سازی وبسایت خودتان از آن ها بهره ببرید.

استفاده از ابزارهای پیدا کردن کلمات کلیدی

ابزارهای گوناگونی به وجود آمده اند تا کار شما در این زمینه راحت تر کنید. ابزارهای کلمات کلیدی اطلاعاتی از قبیل تعداد سرچ ماهانه کلمات کلیدی و سختی قرار گرفتن در صفحه گوگل متناسب با کلمات کلیدی را در اختیار شما می گذارند. با توجه به این ابزارها می توانید متناسب با استراتژی سئو خود بهترین لیست کلمات کلیدی را استخراج کنید و با توجه به آن ها به سئو و بهینه سازی سایت خود برای موتور های جستجو بپردازید. از جمله ابزارهای مشهور کلمات کلیدی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سئو و بهینه سازی - 6

تولید محتوای جذاب برای موتورهای جستجو

جای هیچ گونه شک و شبهه ای نیست که سئو و محتوا ارتباط نزدیکی با هم دارند. در عمل هر چه شما محتوای بهتر و کامل تری را در وبسایت خودتان داشته باشید، رنک شما در نتایج جستجو گوگل بهبود پیدا می کند. هر چند تولید محتوای مناسب و عالی به همین سادگی ها نیست. با این حال در ادامه نمونه هایی از محتواهای جذاب و باکیفیت را برای سئو و بهینه سازی و موتورهای جستجو را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد:

تولید محتوا برای صفحه محصولات و خدمات

منبع اصلی درآمد شما در وبسایت محصولات و خدماتی است که به مشتریان و کاربران ارائه می دهید. بنابراین این صفحات باید از نظر محتوایی باید بسیار غنی و باکیفیت باشند. اما این موضوع به این معنی نیست که صفحات محصولات و خدمات شبکه شبیه به مطالبی باشد که در بلاگ منتشر می کنید. هدف اصلی در تولید محتوا برای صفحات، ترغیب موتورهای جستجو برای هدایت مشتریان به سایت شما است. بنابراین بهتر است در صفحه های محصولات و خدمات به بررسی ویژگی ها، امکانات و مزایای محصولات خود بپردازید.

تولید محتوای سئو و بهینه سازی شده برای بلاگ

برای اینکه موتورهای جستجو را برای نمایش وبسایتتان در نتایج جستجو ترغیب کنید، باید به سمت تولید محتوای جذاب، مفید و کاربردی در بلاگ سایت بروید. محتوایی که در بلاگ قرار می دهید باید در مورد موضوعاتی باشد که جنبه های مختلف کسب و کار شما را پوشش دهد. از این طریق می توانید کاربران بیشتری را به سمت وبسایت خود بکشانید و در نتیجه از نظر گوگل شناخته تر شوید.

استفاده از لیست های کامل و پیشنهادی

یکی از مقالات که خیلی برای کاربران جذاب بوده و در زمینه سئو و بهینه سازی نیز بسیار موثر است، مقالات مربوط به لیست های پیشنهادی است. در این نوع مقالات یک لیست بلند بالا از پیشنهادات، محصولات، تکنیک ها و دستورالعمل ها را تهیه می کنید و به دید کاربر می گذارید. این نوع مقالات به دلیل جامعیت و کامل بودن خود بسیار ارزشمند هستند. چرا که کاربر و مراجعه کننده سایت شما دیگری نیازی به خواندن و کسب اطلاعات از منابع دیگر ندارد و همین امر موجب افزایش محبوبیت و رنک شما در نتایج جستجو گوگل خواهد شد.

مقالات راهنمای گام به گام

این نوع مقالات از گذشته همواره مورد توجه کاربران بوده اند و به خوبی امتحان خود را پس داده اند. در این نوع مقالات سعی کنید تا هر گام را به صورت کامل و جامع توضیح دهید. در اینصورت خواهید توانست خود را از مقالات مشابه متمایز کنید و یک سئو عالی را تجربه کنید.

سئو و بهینه سازی - 7

انواع مختلف سئو و بهینه سازی

شاید پیش خودتان فکر کنید که فرآیند سئو و بهینه سازی تنها در نوشتن مقالات با کیفیت همراه با کلمات کلیدی مورد نظر در سایت خلاصه شود. اما باید توجه داشته باشید که سئو و بهینه سازی بسیار گسترده تر و پیچیده تر از این کار است. قرار دادن مقالات و مطالب غنی همراه با تمرکز کلمات کلیدی تنها یک نوع از انواع مختلف سئو است. اگر بخواهید تا به ترافیک مد نظر خود برسید باید از مدل های مختلف سئو در بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو کمک بگیرید. در ادامه به بررسی انواع سئو می پردازیم:

سئو و بهینه سازی - 8

سئو داخلی (On-Page SEO)

سئو داخلی، همانطور که از نامش مشخص است، به تمام فعالیت هایی گفته می شود که شما در وبسایت خود برای بهبود رنک و رتبه در نتایج جستجو گوگل انجام می دهید. سئو داخلی کاملا مرتبط است با محتوایی که شما در وبسایتتان برای مشاهده کاربران و البته گوگل می گذارید. یکی از اهداف سئو داخلی این است که از یافتن شما توسط گوگل و نمایش سایت شما در نتایج جستجو اطمینان حاصل کنید.

سئو خارجی (Off-Page SEO)

سئو خارجی مربوط به فعالیت هایی است که شما در خارج از وبسایت خودتان جهت شناخته تر شدن و ارتقا رنک در نتایج گوگل انجام می دهید. اساسا سئو خارجی را می توان استراتژی های ساخت لینک برای وبسایت دانست. فعالیت هایی نظیر لینک سازی و تبلیغ برند در وبسایت های مشهور دنیا را می توان جزو فعالیت های سئو خارجی دانست. اینکه سایت های معروف و پربازدید داخلی و خارجی به شما لینک بدهند، اعتبار سایت شما را به شدت بالا برده و به بهبود رتبه در نتایج جستجو گوگل کمک شایانی می کند.

سئو تکنیکال (Technical SEO)

سئو تکنیکال را می توان به نوعی زیر مجموعه سئو داخلی به شمار آورد. سئو تکنیکال بیشتر به فعالیت هایی می پردازد که کرال کردن سایت ما را برای موتورهای جستجو ساده تر کند. ریسپانسیو کردن عکس ها، بهینه سازی سایز و حجم عکس ها، استفاده از HTTPS، نمایش صحیح سایت در گوشی های همراه و سرعت سایت از جمله اقداماتی است که در سئو تکنیکال به آن ها می پردازیم.

سئو و بهینه سازی محلی (Local SEO)

سئو محلی مناسب کسانی است که می خواهند از نظر فیزیکی و حضوری نیز مشتریان و کاربران را به سمت خود جذب کنند. سئو محلی به مجموعه اقداماتی گفته می شود که در راستای جذب مشتریان به صورت حضوری انجام می شود. در این روش سعی بر این است تا در نتایج جستجو یک منطقه و یا نواحی خاص همواره جزو رتبه های برتر گوگل باشید و بتوانید خدمات و محصولات خود را به مشتریان و کاربران ارائه دهید.

سئو کلاه سفید (White-Hat SEO)

سئو کلاه سفید مربوط به تمام تکنیک های بهینه سازی ای است که کاملا مطابق و همگام با دستورالعمل های موتور جستجو گوگل انجام می شود. ریسک کاهش رتبه در این روش به هیچ عنوان شما را تهدید نمی کند، چرا که کاملا پایبند به قوانین و اصول موتور جستجو گوگل هستید. با این حال، نتیجه گرفتن در سئو کلاه سفید مدت زمان زیادی را طلب می کند ولی ارزش و ماندگاری آن بسیار بالا است.

سئو کلاه سیاه (Black-Hat SEO)

سئو کلاه سیاه از راه میان بر و البته پر ریسک جهت ارتقای رتبه در نتایج گوگل است. سئو کلاه سیاه اصلا کاری به محتوا و مطالبی که در وبسایتتان قرار می دهید ندارد. هدف سئو کلاه سیاه این است که با دستکاری الگوریتم های موتورهای جستجو، رنک بالاتری را برای سایت شما به ارمغان آورد. خرید لینک، استفاده از محتوای کپی شده و استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی همگی از جمله فعالیت های سئو کلاه سیاه هستند. این تکنیک ها شاید در گذشته مفید و موثر واقع می شدند اما با هوشمند شدن الگوریتم های گوگل، استفاده از این روش ها بسیار خطرناک و پر ریسک است و ممکن است به کاهش رتبه و رنک شما ختم شود.

سئو کلاه خاکستری (Gray-Hat SEO)

تکنیک های سئو خاکستری در حقیقت مرز میان سئو کلاه سیاه و کلاه سفید هستند. در سئو کلاه خاکستری از خط قرمزهای گوگل برای سئو عبور نمی کنیم و در عین حال کاملا نیز سئو کلاه سفید انجام نمی دهیم. تکنیک های مانند طعمه کلیک (Clickbait) و لینک دهی های گوناگون در میان سایت های مختلف را می توان جزو فعالیت های سئو کلاه خاکستری به شمار آورد.

سئو منفی (Negative SEO)

سئو منفی را می توان بهره گیری از ضعف رقیب هایتان دانست. شما در سئو منفی به دنبال نکات منفی در وبسایت های رقیب هستید و سعی دارید تا با بر طرف کردن آن ها، سایت خود را به رنک های بالا در نتایج گوگل برسانید. از جمله فعالیت های سئو منفی می توان به ساخت لینک های غیر طبیعی و اسپم در سایت های رقیب به کمک هک کردن، سرقت مطالب آن ها و همچنین ارسال نظرات منفی در وبسایت های رقیب هایتان دانست.

سئو و بهینه سازی - 9

اصول سئو و بهینه سازی داخلی چیست؟

در ادامه قصد داریم تا نکات مهم و حیاتی در سئو داخلی را بیان کنیم که به شما در بهینه سازی سایتتان کمک شایانی می کند.

از کلمه کلیدی در تیتر استفاده کنید

اصل اول در سئو داخلی این است که در تیتر خود حتما از کلمه کلیدی استفاده کنید. هنگامی که بحث به بهینه سازی می رسد، تیترها یکی از مهم ترین قسمت ها به شمار می روند. بنابراین سعی کنید تا کلمات کلیدی را حتما در تیتر مقالات و مطالبی که منتشر می کنید، قرار دهید. تیتر انتخابی شما باید بین 10 الی 70 کاراکتر باشد.

استفاده از تگ های H1 و H2

تگ های H1 و H2 از جمله فاکتورهای بسیار مهم برای موتورهای جستجو هستند. به کمک این تگ ها می توانید ساختار صفحات خود را به خوبی سازمان دهی کنید. سعی کنید تا از کلمه کلیدی اصلی خود در تگ H1 حتما استفاده کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که تنها و تنها یک بار از تگ H1 در صفحه خود بهره ببرید.

توضیحات متا (Meta Description)

توضیحات متا دقیقا توضیحات کوتاهی است که در زیر تیتر شما در نتایج گوگل به کاربر نشان داده می شود. سعی کنید تا توضیحات متا شما بین 160 تا 300 کاراکتر باشد. چرا که گوگل توضیحاتی که بیشتر از 300 کاراکتر باشد را نمایش نمی دهد و به جای آن از … استفاده می کند. در توضیحات متا حتما از کلمات کلیدی استفاده کنید چرا که موتورهای جستجو اهمیت زیادی برای این توضیحات قائل هستند.

استفاده از متن جایگزین برای عکس ها (Image Alt Tags)

خیلی از افراد اهمیت متن جایگزین برای عکس ها را در فرآیند سئو نادیده می گیرند. شاید انسان ها بتوانند عکس های موجود در وبسایت شما را ببینند و ارتباط آن ها با مطالب سایت را تشخیص دهند، اما موتورهای جستجو همچنین قابلیتی ندارند. موتورهای جستجو کد وبسایت شما را می خوانند و از این طرق به بررسی کیفیت و اعتبار سایت می پردازند. متن های جایگزین به خوبی موضوع و ارتباط عکس ها را برای موتورهای جستجو روشن می سازند. سعی کنید در استفاده از کلمات کلیدی در متن های جایگزین عکس ها زیاده روی نکنید چرا که ممکن است نتیجه برعکس داشته باشد.

تولید محتوای با کیفیت و درجه یک

یکی از اصلی ترین قسمت های سئو که باعث سبقت شما از رقیب هایتان می شود، بحث محتوا عالی و باکیفیت است. کیفیت در اینجا از کمیت پیشی می گیرد و اهمیت بیشتری نزد موتورهای جستجو پیدا می کند. سعی کنید محتواهایی تولید کنید که برای کاربران و مراجعه کنندگان وبسایتتان مفید باشد و آن ها را از بازدید سایت های دیگر بی نیاز سازد. چگالی مناسب کلمات کلیدی را در متون خود رعایت کنید. تقریبا بین 1 الی 2 درصد از کل کلمات متن شما باید به کلمات کلیدی اختصاص پیدا کند.

طراحی و سهولت استفاده

شاید باور این نکته که طراحی سایت شما هم در سئو تاثیر دارد کمی غیرمنطقی به نظر برسد. اما طراحی مناسب و کاربرپسند باعث می شود تا کاربر به راحتی نیاز خود را برطرف کند و یک تجربه کاربری دلنشین را هنگام کار با سایت شما کسب کند. راحتی کاربر از طریق فاکتورهایی نظیر بانس ریت (Bounce Rate) به اطلاع گوگل می رسد. سپس گوگل نیز متناسب با رابط کاربری مناسب شما تصمیم به ارتقا و یا کاهش اعتبار و رنک شما در نتایج خود می گیرد.

استفاده از کلمات هم خانواده و مترادف کلمات کلیدی

حتما از هم خانواده ها و کلمات مرتبط با کلمات کلیدی خود در مقالات و مطالب استفاده کنید. همین کار باعث می شود تا صفحه شما از نظر اعتباری بسیار بهتر از گذشته شود. برای پیدا کردن کلمات هم خانواده و مشابه کلمات کلیدی می توانید از ابزار LSI Keywords و یا پیشنهادهای خود گوگل هنگام جستجو کمک بگیرید.

سئو و بهینه سازی - 10

سخن نهایی

سئو و بهینه سازی ابزار و برگ برنده شما در دنیای بی انتهای دیجیتال است. به کمک سئو می توانید در برترین نتایج گوگل ظاهر شوید و به پرچمدار حوزه فعالیت و کسب و کار خود تبدیل شوید. امیدواریم این مطلب برای شناخت کلی و جامع شما در مورد بحث سئو و بهینه سازی مفید و کاربردی بوده باشد. شما عزیزان می توانید هرگونه نظر، پیشنهاد و انتقاد را با کارشناسان ویرا در میان بگذارید.

39 پاسخ

  1. سلام وقتتون بخیر دوست عزیز شما میتوانید از طریق شبکه های اجتماعی و شماره تماس های شرکت با ما در ارتباط باشید

  1. سلام وقت بخیر
   بله، شما میتوانید از طریق اکانت @viiraco با پیج اینستاگرام ما در ارتباط باشید🌸

  1. سلام وقت بخیر برای تماس میتونید از شماره های زیر استفاده کنید
   ارتباط با ویرا
   021-88770431 – 021-91090085

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به این مطلب امتیاز بدهید

5/5 – (9 امتیاز)

جدید ترین مطالب

سرتیتر های این مقاله